Teknoloji Haber

Teknofest 2020 Ne Zaman ve Nerede Yapılacak? Başvuru Aşamları

Teknofest’in açılımı, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’dir. Bu festival T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ( T3 Vakfı ) tarafından düzenlenmektedir. Türkiye’nin milli teknolojiyi geliştirmek konusunda son derece önemli olan bu kuruluşlar tarafından desteklenmektedir. Ayrıca Teknofest ülkemizin tek ve ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir. Teknofest 2020 Ne Zaman ve Nerede yapılacağı konusunda ise Bu yıl festival 24-27 Eylül tarihlerinde Gaziantep Havalimanı’nda gerçekleşecektir.

Teknofest 2020 Ne Zaman ve Katılım Ücretli Midir?

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali adı altında yapılmakta olan gösteriler, seminerler veya aktivitelere katılmak Uluslararası Girişim Fuarı’nı ziyaret etmek ücretsizdir ve gelen herkes girebilmektedir. İçeri de uygun fiyatlı yiyeceklerde mevcuttur, bir şeyler atıştırmak isterseniz fuar alanında yemek yiyebilirsiniz.

Yarışma Başladığından Sonuna Kadar Dikkat Edilmesi Gereken Konular Var Mıdır?

Başvuru işleminizi gerçekteştirildikten sonra sizin adınıza gelen Takım Adınız veya Takım Kullanıcı Şifreniz gibi size özel olan bu bilgileri hiç kimse ile paylaşmamanız gerekir. Ayrıca bu bilgileri unutmamanız da gerekmektedir.

Teknofest 24-27 Eylül Tarihleri Arasında Gaziantep Havalimanı’nda Düzenlenecek.

Teknofest’in Gaziantep şehrinde olacağının haberi ilk olarak Zeugma Müzesi’n de duyurulmuştur. Teknofest’in önemli olmasının nedenlerinden birisi ise uzay ve havacılık üzerine yapılan yarışmalar olmasıdır. Anadolu da düzenlenecek olan Teknofest  üçüncü sırasını milli mücadelenin şehri hatta gazi şehri olan aynı zamanda enerjik bir nüfuslu, genç,  dinamik  ve çevresindeki potansiyel şehirler nedeniyle de Gaziantep iline vermiştir.

Yeni neslin kurmuş oldukları hayallerini ve bu hayallerini gerçekleştirme fikirleri açısında önemli bir olanak sağlanmış olacaktır. Ayrıca bu şehrimize verilmesi çok vizyonel bir çıkış olarak görülmektedir. Bu sefer düzenlenecek olan Teknofest de yarışma sayıları da arttırılmıştır. Helikopter tasarımı gibi veya Tarım ve enerji teknolojileri gibi çeşitli dallar yer alacaktır. Sivil alanlarda, çevre ve ulaşım gibi teknolojilere de yer verecektir. Gaziantep şehrinde düzenlenecek olan Teknofest, 23 kategori olup, bunun yanında 100 ülkeden ve 81 ilimizden çeşitli projeler ile yarışacaktır. Kazanan takımlara ise belirli bir ücret verilecektir. Bu ücret ödülü 3 milyon lira  olacaktır. Teknofest 2020 Ne Zaman ve Nerede yapılacak, Teknofest nedir sizleri bilgilendirmeye çalıştık yorum yaparak bizlere destek olabilirsiniz. Teknofest ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.teknofest.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu