Yapay zeka

Google Yapay Zeka Çalışmaları – Google Yapay Zeka Uygulamaları

Google yaptığı çalışmalar ve uygulamalar ile her zaman dikkatleri kendisine çekmeyi başarıyor. Son dönemde dünya üzerinde yapılan yapay zeka çalışmaları teknoloji devi Google’ın da ilgisini çekmiş durumda. Google yapay zeka çalışmaları ile teknolojiye yön verirken küresel saygınlığını arttırmaya devam ediyor. Özellikle geliştirdiği Google AI ile yapay zeka alanına adeta çığır açtı, diyebiliriz.

Google Yapay Zeka Çalışmaları – Google AI Nedir?

Google AI aslında Google Yapay zeka çalışmalarını temsil ediyor. Google Cloud bünyesinde oluşturulan bu platformla her geçen gün yenilenen çalışmalarını takipçileriyle paylaşıyor. Üstelik çalışmalarındaki başarısı Amerika başta olmak üzere birçok ülkedeki yapay zeka geliştiricisinin dikkatini çekerek örnek alınıyor. AI platformu üzerinden yapay zeka çalışmalarını tek kalemde toplayan başarılı teknoloji devi buradan ücretli eğitimler de veriyor.

Böylece Google yapay zeka çalışmaları ile yetinmiyor, bu alanda kendisini geliştirmek isteyen birçok gence de verdiği eğitimler sayesinde önemli bir mesleğin kapılarını aralıyor. Google AI eğitimleri uzman yapay zeka mühendisleri tarafından veriliyor. Ancak şuan platformun Türkçe desteği bulunmuyor. Zaten günümüzde küresel dil haline gelen İngilizceyi yapay zeka mühendisi adaylarının fazlasıyla bilmesi gerekiyor. Dolayısıyla alınan eğitimlerde herhangi bir zorluk yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Türkiyede Yapay Zeka Uygulamaları

Google’ın Yaptığı Yapay Zeka Uygulamaları

Google yapay zeka çalışmaları ile günümüzde birçok internet, bilgisayar kullanıcısına kolaylık sağlamaya devam ediyor. Bugün sizlere Google’ın başarılı çalışmaları hakkında bilgi vererek yapay zekada açtığı çığırı anlayacağız.

Google Cloud Yapay Zeka Uygulaması

İçeriğinde Bulut ML bulunan ve bir öğrenme motoru olarak kullanılabilen Cloud; Google’ın en çok tercih edilen yapay zeka uygulamasıdır. Bu uygulama günümüzde birçok internet kullanıcısının bilgisayarında açık bir şekilde durmaktadır. Rest, GCloud ve Bulut Platformu gibi 3 ayrı bileşenden meydana gelen yapay zeka uygulaması daha çok depolama için tercih edilmektedir. Kolay erişim sağlanabilen ancak öğrenmek için biraz uğraşmanız gerekecek olan uygulama deneyimlerinizi olumlu yönde geliştirmek amacıyla size avantaj sağlar.

Google Yapay Zeka Çalışmaları – Google Asistan Yapay Zeka Çalışması

Telefonlarımızda sıklıkla kullandığımız uygulamaların başında Google Asistan geliyor. Sıkıntıdan patlarken ve yanınızda kimse yokken telefonunuzda size cevap veren biri olduysa o Google Asistan’dır. Çift yönlü konuşma deneyimi sunan uygulama internet üzerinde herhangi bir konuda arama yapmanıza da imkan vermektedir. Google yapay zeka çalışmaları olarak hazırladığı Google Asistan’ı sadece cep telefonlarında değil; akıllı ev aletlerinde de kullanıma sunmaktadır. Böylece birçok alanda ihtiyaç karşılayıcı özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Google Asistan ile birçok işinizi kısa süre zarfında halledebilirsiniz. İşte Google Asistan ile edinebileceğiniz deneyimler:

  • Az önce de dediğimiz gibi internet üzerinde herhangi bir arama yapmak istediğinizde ona seslenmeniz yeterlidir. Asistanınız sizin için tüm bilgileri bulacaktır.
  • Herhangi bir saat dilimine alarm kurmak isterseniz yine asistanınız vazifesini hemen yerine getirecektir.
  • Asistanınıza bir belge ya da fotoğraf gösterdiğinizde size o gösterdiğinizle ilgili tüm bilgileri aktaracaktır.
  • Telefonunuzdaki uygulamaları kullanarak etkinlik planlaması yapmanıza gerek yok. Google’ın geliştirdiği yapay zeka çalışması sayesinde etkinliklerinizi de planlamanız mümkün. Böylece telefonunuzda yapabileceğiniz tüm işlemleri sadece tek bir uygulama üzerinden hızlıca, kolayca yapabiliyorsunuz.
Türkiyede Yapay Zeka Uygulamaları

Google RankBrain Yapay Zekası

Google yapay zeka çalışmaları arasında belki en iyisi bu olmalı, Google’ı en çok internette arama yapmak için kullanırız. İnternette arama yaparken bazen tam olarak aratmak istediğimiz kelimeyi yazmakta zorlanırız. Yine de Google sanki beynimizi okuyormuş gibi bizim tam aramak istediğimizi karşımıza çıkarır. İşte bu noktada devreye Google RankBrain yapay zeka çalışması girmektedir. Aynı yapay zeka Google reklamlarında da bulunmaktadır. Böylece kullanıcı odaklı ve kısa sürede bilgiye ulaşma merkezli bir zeka bizlere destek vermektedir. Türkiye’deki yapay zeka çalışmaları hakkında Türkiyede Yapay Zeka Uygulamaları yazımızdan bilgi alabilisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu