Teknoloji Haber

Azure Ücretsiz Deneme Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Azure Microsoft tarafından geliştirilmiş bir portaldır. Azure kredisi nedir? diye merak ediyorsanız, tıpkı alış verişlerinizde kullandığınız hediye kartları gibi çalışır, buradaki karşılığı Azure Ücretsiz Kredidir. Bu krediler tükenene veya süresi dolana kadar Azure ürünlerinde kullanabilirsiniz, bu bir sanal sunucu veya bir alan adı olabilir.  Azure Ücretsiz Deneme Hesabı Nasıl oluşturulur? Azure üzerinde onlarca hizmet bulunmaktadır.  Bu Azure ücretsiz krediler her Azure ürününde kullanılamayabilir, örneğin ücretsiz kredileri GPU ( Ekran Kart) sahibi sunucularda kullanamazsınız, ancak iyi haber şu ki neredeyse Azure hizmetlerinin %90 kadarını kullanabilirsiniz. Peki Azure Ücretsiz Deneme Hesabı nasıl açılır ? Azure  Ücretsiz Kredi nasıl elde edilir ?

Visual Studio Aboneliği ile Azure Kredisi

Azure Ücretsiz Deneme yöntemlerinden birisi Microsoft Visual Studio lisansınız varsa ücretsiz azure kredisi alabilirsiniz. Aldığınız lisansın türüne göre Azure krediniz değişecektir. Örneğin Visual Studio Enterprise aboneliğiniz varsa,  aylık 150 $ veya buna karşılık gelecek Türk Lirası kadar hediye alabilirsiniz, veya MSDN Platformları ile 100 $ alabilirsiniz. Visual Studio Professional ya da Visual Studio Test Professional lisansınız varsa ayda 50 dolar kredi alabilirsiniz.

Öğrenciler için Azure Ücretsiz Deneme Hesabı ( Azure For Students)

Azure Öğrenci Hesabı için 2 yıllık veya 4 yıllık bir fakülteye kayıtlı olmalısınız. Anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesine kaydınız varsa da bu hesabı kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan kayıtlı olduğunuz üniversiteden alacağınız edu uzantılı bir mail adresi.  Bu mail üzerinden Azure hesabı oluşturursanız 100 $ dolarlık bir krediye sahip olursunuz bu krediyi ücretsiz hesapların aksine neredeyse bütün Azure ürünlerinde kullanabilirsiniz. Ücretsiz Sanal sunucu, sabit ip, güvenlik duvarı, domain veya reseller hizmetlerinde kullanabileceğiniz 100 dolarlık ücretsiz bir kredi, kendinizi bu sayede geliştirebilirsiniz. Bill Gates’e teşekkür etmeyi unutmayın.

Azure Öğrenci Hesabı Oluşturmak için TIKLAYINIZ.

Azure Ücretsiz Deneme Hesabı Nasıl Açılır ? ( Azure Free Trial )

Azure deneme aboneliği ile 200 $ dolarlık  diğer bir deyişle 1,300 Türk Lirası kredi alabilirsiniz, ihtiyacınız olanlar Microsoft üzerinden alınmış bir mail adresi Hotmail veya diğer Microsoft mail istemcileri. Birde abonelik esnasında tıpkı Netflix veya Amazon Prime deneme üyelikleri oluştururken istenen Kredi Kartı bilgileri, merak etmeyin kredi kartınızdan hiçbir ücret çekilmiyor. İsterseniz bir Sanal kart oluşturup sanal kart bilgilerini girin, daha sonra sanal kartınızı silebilirsiniz. Gerekli bilgileri girip üyeliğinizi oluşturduktan sonra deneme aboneliğinizi başlatabilirsiniz. Önemli nokta bu krediyi 30 gün içerisinde harcamanız gerekmekte süre dolduktan sonra kredilerinizi kullanamazsınız. Üyeliğiniz bittiğinde hesabınızı kapatmanızı öneririz, bazıları yanlışlıkla faturalandırmalı hesaba yükseltiyor hesaplarını ve bunun sonucunda istenmeyen faturalar çıkabiliyor.

Azure üzerinde kendini geliştirmek isteyenler için harika bir deneyim ve CV nize ben Azure nedir biliyorum yazabilirsiniz.

Azure Deneme Aboneliği Oluşturmak için TIKLAYINIZ.

Microsoft  İş Ortağı Hesabı (Microsoft Partner Network)

Microsoft iş ortağı hesabı olanlar her ay 100 $ Ücretsiz Azure Bakiyesi alırlar. Bilgi işlem ihtiyaçlarınıza bağlı olarak bu kredileri herhangi bir Azure hizmeti için kullanabilirsiniz; Örn; Sanal Makineler, Web Siteleri, Bulut Hizmetleri, Mobil Hizmetler, Depolama, SQL Veritabanı, İçerik Dağıtım Ağı, HDInsight, Medya Hizmetleri ve daha fazlası.

Sonradan ücret ödememek için 100 $ ‘lık kredinin tamamını tüketmemelisiniz  – 100 $’ lık bir krediyle ne kadar kullanabileceğinizi tahmin etmek için bu fiyat hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz. Azure Ücretsiz Deneme hesabından farkı her ay düzenli olarak 100 dolar elde edebilirler.

Kullanmadığınız krediler bir sonraki aya devretmez, bütün kredilerinizi o ay içerisinde kullanmalısınız. Başka Azure aboneliklerine bu kredileri aktaramazsınız.

Microsoft  İş Ortağı Hesabı ile Azure Aboneliği Oluşturmak için TIKLAYINIZ.

Startup Girişimciler için Azure Ücretsiz Deneme Hesabı

Startup girişimciler Microsoft’un Azure Desteğinden (Azure for startups) yararlana bilmekteler. Başlangıç için mevcut olan teknik etkinleştirme özelliklerinin bir kısmı, 30 gün boyunca Azure hizmetlerinizi kullanabilmeniz için 200$ dolar krediye sahip olabilirsiniz. Girişimciler bu sayede hiçbir ücret ödemeden Microsoft Azure’un bütün nimetlerinden faydalanıp keşfetme olanağı sağlarlar. Azure Ücretsiz Deneme hesabıyla aynı olanaklara sahiptirler.

Startups Desteği için Microsoft ile Azure Aboneliği Oluşturmak için TIKLAYINIZ.

Azure Ücretsiz Deneme
Microsoft Köln, RheinauArtOffice, Rheinauhafen Köln

Akademisyenler ve Geliştiriciler İçin Azure Hesabı (Azure for Education)

Eğitim için Azure ile kullanıcılara, öğretmen, akademisyen ve öğrencilerin becerilerini geliştirebilmesi için Azure Hizmetlerine erişim yetikisi verir. Bu aboneliğe öğrenciler, eğitimciler ve kurumlar  katılabilir. Kaydolduktan sonra sadece eğitimciler yani öğretmen ve akademisyenler 200$ dolar Azure kredisine sahip olurlar. Azure Ücretsiz Deneme hesabına benzer bir şekilde azure platformunun %90’nını kullabilirler.

İster ileri düzey bilişim eğitimi veriyor olun, ister bulut tabanlı beceriler geliştirmeyle ilgileniyor, yada  Azure öğrenmeye yeni başlıyor olun, bu program Azure’daki üzerinde kendini geliştirmek isteyen kişiler için rehberlik ve kaynaklar sağlar.

Kâr Amacı Gütmeyen Kurum ve Kuruluşlar ( Microsoft for Nonprofits )

Kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları ve dernekler için teknolojilerini daha uygun maliyetli ve erişilebilir kılma çabası içinde, Microsoft bağışlanmış ve indirimli ürünler sunmaktadır. üstelik bu hesaplar Azure Ücretsiz Deneme hesaplarına göre çok fazla bakiye elde edebilirler. Onaylı kuruluşlar, her yıl Microsoft tarafından oluşturulan tüm Azure hizmetlerini satın almak için kullanılabilecekleri 3,500 ABD doları tutarında Azure kredisi alır (EM + S kapsamında lisanslanan Azure Active Directory hariç).

Hangi sektörde olursanız olun veya hangi seviyede olursanız olun, Azure’u sizin için uygun fiyatlı bir seçenek haline getirmeye yardımcı olabilecek çok çeşitli krediler ve kaynaklar vardır.

Azure Ücretsiz Deneme

Azure Ücretsiz Hesabı İçin uygun Değilsiniz Uyarısı nedir?

Hesabınızı oluşturken azure ücretsiz deneme hesabı için uygun değilsiniz uyarısı alıyorsanız sebebi büyük ihtimalle şunlardır;

  • Daha önce Azure Ücretsiz Deneme Hesabı oluşturmuş olabilirsiniz.
  • Bilgilerinizi hatalı, eksik veya yanlış girmiş olabilirsiniz.
  • Kart bilgileriniz yanlış veya limiti yetersiz olabilir, kart bilgilerinizi girdiğinizde anlık olarak 1 dolar civarı ücret kartınızdan anlık olarak çekilir ve geri iade edilir.

Yukarıdaki hataları çözdükten sonra hala sorun devam ederse yorum kısmından bizlere soru sorabilirsiniz. Diğer Teknoloji Haberleri sitemizde gezmeye devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu