Mobil

Facebook Mesajları ve instagram DM Birleştirildi, Çapraz Platform Desteği

Yakında Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp mesajlarınızın hepsi bir yerde olacak. ilk etapta Facebook mesajları ile instagram mesajları birleşti. Türkiyede de kullanıma açılan özellik sayesinde Facebook Mesajları ve İnstagram DM çapraz platform desteği ile bir araya getirildi.

Facebook, Instagram ve Whatsapp çapraz mesajlaşma özelliği geldi, Android ve İOS cihazlara güncellemeler gönderildi. Bu özelliği çoğumuz bilmiyoruz, nasıl kullanıldığının henüz farkında bile değilizi, merak etmeyin sizler için nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

İnstagram Üzerinden Facebook Mesajları ve İnstagram DM ‘Aktif Etme

  • İnstagram dan Ayarlar sayfasını açın.
  • “Gizlilik” seçeneğine tıklayın.
  • “Mesajlar” kısmına tıklayın. Buradan mesajların nerede tutulması gerektiğini işaretleyin.
  • Karşınıza seçenekler çıkacaktır;

– Messenger’da Sohbet Ettiğiniz Facebook Arkadaşları veya Kişiler Mesaj İstekleri ve İstekleri – Telefon Numaranızı Bilen Kişiler – Sohbetler, Mesaj İstekleri ve Engelleme – Facebook’ta Diğer – Sohbetler, Mesaj İstekleri ve Engelleme


Size uygun olan herhangi birini seçebilirsiniz.

Facebook Messenger Üzerinden DM’yi Aktif Etme

İnstagram ile 1 ve 2 kısımlar aynı,

  • “Mesaj teslimi” seçeneğine dokunun.
  • Karşınıza seçenekler çıkacaktır;

-Instagram’da Takip Ettiğiniz veya Sohbet Ettiğiniz Hesaplar – Sohbetler, Mesaj İstekleri ve Engelleme -Instagram’daki Takipçileriniz – Sohbetler, Mesaj İstekleri ve Engelleme -Instagram’daki Diğerleri – Sohbetler, Mesaj İstekleri ve Engelleme

Size uygun olan seçenekleri seçebilirsiniz.

Çapraz Platform Desteği bir yazılımın farklı yazılımlar veya işletim sistemleri ile beraber çalışıyor olmasıdır. Yazılım veya programın çapraz platform desteğine sahip olması o yazılımın daha çok yazılım ve kullanıcı tarafından erişilebilir olması anlamına gelmektedir. Çapraz plaform özelliğine sahip uygulama veya yazılımlar aynı anda özelliklerini paylaşabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz özellikler için İnstagram ve Facebook ugulamarının son güncel versiyonları il geldi, bu özellikleri görüntüleyebilmek için uygulamaları son sürümlerine güncelleyiniz. Facebook Mesajları ve İnstagram DM birleşimi ile yeni özellikler de geldi, artık sohbet renklerini değiştirebilirsiniz, emoji veya smile’lara tepkiler verebilirsiniz. Kaydırarak mesajlara cevap verme ve birkaç özellik daha var. Gelen kutusu aynı olmasına rağmen bir çok özellik eklendi diyebiliriz. Özellikleri sohbet ederken farkedebilirsiniz.Sadece sohbetlerde bazılarını fark edeceksiniz ve bu da sohbet renklerini değiştirmek gibi değişiklikler yaparsanız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu