Mobil

Xiaomi Mi Cloud Nedir? Hesap Nasıl Açılır ve Nasıl Kullanılır?

Xiaomi Mi Cloud adından da anlaşılacağı üzere Xiaomi markalı mobil cihaz kullanıcılarına özel olarak tasarlanmış olan bir bulut depolama hizmeti anlamına gelmektedir. Bu bulut hizmeti kullanıcılarına ücretli olarak ve ücretsiz olarak çeşitli şekillerde verilebilmektedir. Mi Cloud hakkında ilk bilinmesi gereken bilgi ise; kullanıcılarına 12 GB’lık depolama hizmetini ücretsiz olarak sağlıyor olmasıdır. Xiaomi markalı mobil cihaz kullanıcıları, bu ücretsiz bulut depolama alanında kişilerini, mesajlarını, videolarını, fotoğraflarını, ses kayıtlarını ve belgelerini saklayabilmektedir.

Xiaomi Mi Cloud Hesabı Nasıl Açılır?

Mobil cihaz kullanıcılarının bu servisten yararlanabilmesi için ilk olarak yapması gereken; bir Mi Cloud hesabı açmasıdır. Bir Mi Cloud hesabının açılması için ise yapılması gerekenler şunlardır:

  • account.xiaomi.com/pass/register linkine tıklamak.
  • Ülke seçimi yapmak, e-mail adresini girmek ve Create Mi Account yazısına tıklamak.
  • Gizlilik sözleşmesini kabul etmek.

Bu kayıt işlemi e-mail hesabı aracılığı ile yapılacak olan kayıt işlemidir. Xiaomi Mi Cloud hesabı açmak için telefon numarası bilgisi de kullanılabilmektedir. Bunun için yapılması gerekenler ise şunlardır:

  • Create Using a Phone Number seçeneğine tıklamak.
  • Ekrana gelen yere gerekli alana telefon numarasını yazmak.
  • Şifre belirlemesi yapmak ve gelen aktivasyon mesajından yönlendirmeleri takip etmek.

Mi Cloud Nasıl Kullanılır?

Mi Cloud hesabı oluşturulduktan sonra bu hizmetten faydalanmak için yapılması gereken; i.mi.com adresine gitmek ve hesaba erişim sağlamaktır. Daha sonra ana sayfada yer alan oturum açma linkine tıklanmalıdır. Hesaba erişim sağlandıktan sonra ekrana; mesajlar, kişiler, galeri, notlar, kayıtlar, cihazı bul ve ayarlar seçenekleri çıkmaktadır. Mi Cloud kullanıcıları ihtiyaçlarına göre bu seçeneklerden dilediklerine tıklayarak erişim sağlayabilmektedir.


Xiaomi Mi Cloud hesabı, verilerin saklanmasını sağlayan bir sistem olarak kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Aynı zamanda bu hizmet, kişilerin verilerini yedeklemesine de imkân tanımaktadır. Mi Cloud sayesinde kişiler, fotoğrafların, videolarına, aldığı notlara kolaylıkla tek bir sistem üzerinden erişebilmektedir. Üstelik bu servis sayesinde kişiler, cep telefonunda bulunan verilerine tablet, notebook, bilgisayar gibi cihazlar üzerinden de erişebilmektedir. Akıllı cihazların yani telefonların bulunmadığı zamanlarda, telefondaki verilere Mi Cloud sayesinde ulaşabilmek mümkündür ve oldukça kolaydır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu