Mobil

Yüzlerce Kitaba Tek Bir Dokunuşla Ulaşabileceğiniz 9 E-Kitap Uygulaması

Hayatın her alanında yaşantımızı kolaylaştırmaya devam eden teknoloji kitapseverleri de es geçmeyerek mutlu etmeyi başarıyor ve karşımıza Kitap okuma uygulamaları olarak çıkıyor. Yıllar öncesinden birikmiş olan onlarca fazla kitabınızı yanınızda hissetmeye ne dersiniz? Kalın kitapları elinizde taşımak yerine çok hafif tabletlerden bu kitapları okuyabiliyorsunuz. Ancak göz konforunuz için en iyi olanı özel tasarlanan elektronik E-kitap okuyuculardır.

Şimdi bu kitapları okumak için cihazımızda hangi uygulamaları kullanacağız? En pratik E-Kitap okuma uygulamaları hangileri? Sizler için derledik. İşte en kullanışlı kitap okuma uygulamaları.

1) Goodreads E-Kitap

E-Kitap

Bütün kitapseverlerin kullanırken keyif alabileceği ve her okurun telefonunda bulunmasını isteyeceği uygulamalar arasında ilk sırada yer alıyor. Okumaya başlamak istediğimiz kitap hakkında fikir sahibi yaparak okumaya başlamadan önce karar vermemize yardımcı oluyor. Yeni çıkan kitaplardan haberdar olmak, hoşumuza gidenleri listeye eklemek ve kitaplar için daha önce yapılan yorumları görmek için çok uygun bir kataloglama imkanı sunuyor. Tabletten kitap okumak isteyenlerin bu uygulamayı yükleyerek başlamalarını tavsiye ediyoruz.

2) Moon Reader E-Kitap

E-Kitap

Bu uygulama Türkçede içinde olmak üzere toplamda 42 dil seçeneği sunarak farklı diller kullanmak isteyen okuyucularına kolaylık sağlıyor. Kullanıcıların göz konforundan memnun kaldıkları bu uygulama görüntü kalitesiyle de fark yaratıyor. Gece ve gündüz modunda ekranın ayarlanabildiği bu uygulamada okurların göz yorulması engelleniyor ve göz sağlığı açısından avantaj sağlıyor.. Para ödeyerek satın aldığınız versiyonunda ise hesabı yönetme, reklamları gizleme ve okuma istatistiklerini gösterme gibi hizmetler veriyor. Kaldığınız yeri kaydetme ve farklı cihazlardan da girerek devam etme imkanı sağlıyor .

3) Kobo E-Kitap

E-Kitap

Türkçe içinde olmak üzere en çok konuşulan dilleri destekleyen çok yönlü bir uygulama. Ekranı yatay ve dikey olarak döndürebiliyorsunuz. Kelimelerin boyutunu değiştirebiliyorsunuz..  Okuduğunuz kitaplar hakkında yorumunuzu yazma imkânını veriyor. İlgi duyduğunuz kitaplardan yola çıkarak size kitap tavsiyelerinde bulunuyor. İstediğiniz kitabı Facebook, Twitter ve Instagram’da da paylaşım yapmanızı kolaylaştırıyor . Uygulama, Play Store ve App Store’da yayınlanıyor.

4) Wattpad

Wattpadd

Almanca, Fransızca, Çince, İngilizce ve İtalyanca gibi toplam 24 dili destekleyen bir özelliğe sahip. Wattpad ile E-Kitap ‘lara ücretsiz şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamanın kendine ait bir özelliği de kendi yazılarınızı paylaşabiliyor olmanızdır. Uygulama sayesinde kendiniz gibi tanınmamış olan yazarları keşfedebilirsiniz.

5) Aldiko

E-Kitap

Aldiko kitap okurlarının en başarılı buldukları örneklerden biridir. Uygulamada satır aralıkları, yazı tipi ve arka plan renkleri gibi tercihlerin kullanıcının kendi istediği şekilde seçmesine imkan sağlamaktadır. İyi bir ücretsiz kitap kütüphanesine sahip olan bu uygulama da istediğiniz takdirde E-kitap satın alma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. 

6) Bluefire

E-Kitap

Parlaklık, yazı ayarları, font gibi okurun kendi seçmek istediği tüm özelliklere sahip bir mobil uygulama. Bluefire Kitaplığınıza android telefonunuzdan ya da satın alma yoluyla kitap ekleyebiliyorsunuz. Ön izleme özelliği sayesinde yüklediğiniz kitabın görüntüsünü görüyor ve test edebiliyorsunuz. İstediğiniz kelime ya da cümleleri belirgin hale getirmenize ve sosyal medya kanallarına aktarırken de kolaylık sağlıyor.

7) Google Books

E-Kitap

Google bir çok sektörün içine girerek başarılı olmayı başardı ve Google Books ilede E-Kitap yayıncılığına el attı. Bununa çok başarılı bi şekilde ilerletiyor. Google Books ile dünya klasiklerine ücretsiz bir şekilde erişebilir, çok satanlar ve yeni çıkanlar listesine göz atabilirsiniz. Bu uygulamada onlarca değişik türde milyonlarca kitabı bir arada görebilirsiniz.

8) Fbreader

Fbreader

Fbreader, farklı dil seçenekleri sunan uygulamalar arasında. Okuduğunuz kitabın yazı tipi ve rengini değiştirerek özelleştirebilirsiniz. Gece moduna da sahip uygulama, açılan son kitaplarınızı kaldığınız yeri size hatırlatarak kolaylık sağlıyor. Birçok farklı formattaki dosyayı da açabildiğiniz uygulama ekran ne yöne çevirmek isterseniz o yönde hizalanıyor.

8) Scribd

Scribd

Diğer E-Kitap uygulamaları ile ortak noktaları bulunan Scribd, sunduğu hizmetlerin oranı oldukça fazla. Toplam 90 dilin kullanılabildiği bir uygulama. Abonelik uygulamaları ile tanınan Scribd üzerinden ayrıca çizgi roman ve sesli kitap da satın alabilme imkanınız bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu