Oyun

GTA 6 ‘nın Bu Hafta Duyurulacak Olması Heyecan Yarattı

GTA 6 ‘nın muhtemelen bu hafta oyun ödülleri verilirken açıklanması bekleniyor. Rockstar Games’e ait ünlü aksiyon-macera oyun serisi GTA (Grand Theft Auto) birçok kişi için tartışmaların en önemli konusu oldu.

2019 yılında video oyun sektörü tarafından en çok konuşulan konu şüphesiz Rockstar Games oldu. Bunun sebebi ise dünyanın en popüler oyun serilerinden bir tanesi olan (GTA) Theft Auto’nun çıkacak olan sürümü ile ilgili çalışma yapıyor olmasıydı. GTA 6 oynayıcıları, büyük bir heyecanla duyurulması beklenen haberleri bekliyorlar ancak şu ana dek ne yazık ki el ile tutulur bir görüntü oluşmadı.

Yeni çıkması beklenen oyun ile ilgili söylentiler zaman zaman ortaya çıksada Rockstar Games cephesinden şuana kadar herhangi açıklama yapılmadı. Ortaya çıkan bu sızıntıların gerçek olup olmadığı hiç bir zaman tam olarak anlaşılmadı. Durum bu şekilde olunca da Rockstar Games’e bir taraftan tepkiler gelmeye başladı diğer bir taraftan da oyunseverlerin GTA 6 için sönmeye başladı. En son ortaya çıkan söylentilere göre de GTA 6’nın duyurulmasına çok az bir zaman kaldı.

GTA 6 ‘nın Gelmesine Ne kadar Süre Kaldı ?

GTA 6

GTA6 ile ilgili yapılan yorumlar ve sızıntılar , oyunun Vice City‘de olabileceği, PlayStation 5 ve Xbox Scarlett gibi yeni nesil oyun konsollarında oynanabileceğini kanıtladı Oyunseverler, bu konulardan ziyade, oyunun çıkış tarihi beklenilenden ileriye gittiği için odaklandıkları en önemli konu oyunun ne zaman ellerinde ulaşacakları oldu. Rockstar Games, oyunlarını belirli bir tarih de sevenleriyle buluşturuyordu ve GTA 5 piyasaya geleli 6 yıl oldu. Anlaşılacağı üzere GTA-6 ‘nın bir an önce duyurulması ve GTA severler ile buluşması gerekiyor.

“The Game Awards” Etkinliği

Önümüzdeki hafta Los Angeles eyaletinde oyunseverleri ilgilendiren önemli bir etkinlik yapılacak. İsmi “The Game Awards” olan bu etknlikler kapsamında 2019 yılında ki iyi oyunlar belirlenecek ve ödüller dağıtılacak. GTA6 beklenirken ortaya çıkan yeni söylentiler ise oyunun “The Game Awards” etkinliklerinde duyurulacak olması.

GTA 6

GT 6 için ortaya atılan iddialara bakacak olursak bu sızıntıların resmi kaynaklardan bir doğrulması yok. Ancak oyun için bekleyenler ve oyun eleştirmenleri bugüne kadar sürdürülen çalışmalar nedeniyle bir beklenti içine girdiler. Çünkü yeni oyun kısa süre içinde duyurulmaz ise GTA 5 ve GTA 6 arasındaki süre bir hayli fazla uzamış olacak.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sizi bir hafta önce keşfettim ama şimdiden en sevdiğim bilim sitelerinden birisi oldunuz. İşinizi başarıyla yapıyorsunuz. İnsanlara yeni şeyler kattığınız için tesekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu