Oyun

Valorant Nedir , Nasıl indirilir Bilmeniz Gereken Her Şey !

COVID-19 salgın hastalığının devam ettiği günlerde kendi karantinalarını uygulayan kişiler evde geçirdikleri bu süreçte oldukça sıkılabiliyor. Bu sürede YouTube’da video izlemekten, sosyal medyada ekranı kaydırmaktan sıkılan kişiler ise çareyi bilgisayar oyunlarında buluyor. Eğer klasikleşmiş Counter-Strike: Global Offansive gibi FPS oyunlarını seviyorsanız size harika bir önerimiz var: Valorant. Peki Valorant nedir ? İşte Valorant hakkında bilmeniz gereken her şey !

Valorant Nedir ?

League of Legends oyunu ile ünlenen Riot Games’in yeni oyunu Valorant, daha piyasaya çıkmadan ortalığı kasıp kavurdu. FPS türündeki oyun Valve’nin yıllardır süregelen efsanesi Counter-Strike: Global Offansive’e oldukça benzemesinin yanı sıra kendine has yeniliklere de sahip. Eğlenceli grafikleri ile oynarken eğlendiren Valorant’ın sistem gereksinimleri de sanılanın aksine ön yargıları kıracak cinsten. Herkesin oynayabilmesi için tasarlanan oyunun dinamikleri de en az tasarımı kadar başarılı.

Ücretsiz olarak yayınlanacak oyunun en büyük avantajlarından bir tanesi ise tüm oyuncular için düşük gecikme süreleri ile oynama imkânı sunuluyor olması. League of Legends oyunu ile Türkiye’de pek çok oyuncuya sahip Riot Games’in ülkemizdeki sunucuları Valorant için de aktif olacak. Bu sayede Türkiye’deki oyuncular da en az yabancılar kadar düşük gecikme süreleri ile yarışa dahil olabilecekler. Bu konuda Riot Games herhangi bir garanti vermese de şirketin Türkiye’ye yaptığı yatırımlar bu bilginin doğru olacağını ispatlar nitelikte. Valorant Nedir sorusuna umarım yeterli cevaplar verebiliyoruzdur.

Valorant Nedir

Valorant Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core i3-370M

RAM: 4 GB

İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 10 64 bit

GPU: Intel HD 3000

Boş Alan: 6.9 GB

DirectX: DirectX 11 veya daha yeni bir sürüm

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core i5-4460

RAM: 6 GB

İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 10 64 bit

GPU: Nvidia GTX 1050 Ti

Boş Alan: 6.9 GB

DirectX: DirectX 11 veya daha yeni bir sürüm

Valorant Nedir ? Kaç GB Alan Gerekir ?

Gelişmiş eğlenceli grafikler ile birlikte gelen Valorant hakkında merak edilen sorulardan bir tanesi de oyunun ne kadar depolama alanına ihtiyaç duyacağı. Valorant, ilk bakışta sunduğu grafikler dolayısıyla çok yüksek boyutlu bir oyun gibi gelse de işler teknik kısımda oldukça farklılaşıyor. Herkesin oynayabilmesi için en iyi şekilde geliştirilen oyun tüm bilgisayarlarda sadece 6,9 GB depolama alanına ihtiyaç duyuyor. Bu miktar mobil oyuncular için oldukça fazla gibi görünse de günümüz oyunlarına kıyaslandığında oldukça makul bir değer olduğunu söylemek mümkün.

Valorant Nedir

Valorant Nasıl İndirilir ?

Bu yılın yaz ayında çıkacağı açıklanan oyuna şu anda erişim ise yalnızca kapalı beta üzerinden sağlanabiliyor. Canlı oyun yayınları yapan Twitch platformu ile birlikte çalışan Riot Games, kapalı betaya katılmak isteyen kişilerin Valorant yayını yapan yayıncıları izlemesini istiyor. Yayınlarda durduğunuz müddetçe rastgele dağıtılan anahtarlara şanslı iseniz sahip olabiliyor ve oyunu oynamaya başlayabiliyorsunuz.

Twitch yayıncılarını izleyerek kapalı betaya katılmak için ilk olarak bir Riot Games hesabı oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra ise Twitch hesabınıza giderek Riot Games hesabınızı Twitch ile ilişkilendirmeniz yeterli oluyor. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra ise şanlı kişi olmak için tek yapmanız gereken Valorant oynayan yayıncıları seyretmeniz oluyor. Kimi kişiler sadece 10 dakikada bu anahtara ulaşırken kimi kişiler ise günlerce bekliyor. Bu etkinliğin herhangi bir standardı olmadığı için sabırlı olmak ve günün talihlisi olana kadar beklemek gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu