Mobil

Dil Öğrenmek İçin Kullanabileceğiniz 10 Yabancı Dil Uygulaması

En İyi Yabancı Dil Uygulaması denince akla gelenleri sizler için derledik. Hepimiz yabancı dil öğrenmek için çok yüksek maliyetlerde harcama yapıyoruz fakat tam anlamıyla dil öğrenmek o kadarda kolay olmuyor bunun için alıştırma yapabileceğiniz ve bildiklerinizi pekiştireceğiniz 10 favori dil öğrenme mobil uygulamasını bir listede derleyerek aramayı sizin için daha kolay hale getireceğimizi düşündük.Bunların bazılarını muhtemelen biliyorsunuzdur. Ancak bilmediklerinizi buradan keşfedebilirsiniz.

Yabancı Dil Uygulamalası

En Yabancı Dil Uygulaması (ve linkleri )

1. Memrise

Yabancı Dil Uygulamalası

Çok kullanışlı bir Yabancı Dil Uygulaması Memrise’nin eğlencesi iki şeyde yatmaktadır: memler ve oyunlaştırma. Uygulama, incelenen kelimelerle komik veya tuhaf ilişkiler kurmaya dayanan bir öğrenme yöntemini izler. Kurslar genellikle kelime dağarcığını hatırlamaya yardımcı olmak için tasarlanmış memlerle birleştirilir. Memler topluluk tarafından oluşturulur ve herkes kendi ekleyebilir! ayrıca Mem’lerin eklenmesi kelime ezberlemede gerçekten yararlıdır, eğer yeniyseniz, uyum sağlamanız biraz zaman alabilir, ancak bundan sonra kendi yaratıcı kombinasyonlarınızı bulmaya başlayacaksınız.

2. LinguaLift Yabancı Dil Uygulaması

LinguaLift

Uygulamanın kendisi, açık dil bilgisi açıklamaları, kelime bilgisi ve komut dosyası öğrenme araçları ve çoğu dil programında alamadığınız birçok harika kültürel anlayışla yeni başlayanlar veya orta düzeyler için mükemmeldir. Ve elbette, materyali bilen profesyonel öğretmenler. Aboneliğiniz, Dil Öğrenme Sırları kitabını ve Akıcılık için Bir Yol Haritası adlı özelleştirilmiş çalışma planınızı içerir. Bir yol haritası almak için önce öğretmenlerine hedeflerinizi, çalışma alışkanlıklarınızı, günlük programınızı vb. Anlatan bir anket doldurursunuz. Öğretmenler daha sonra bu bilgileri alır ve yol haritanızı oluşturur. Yolun her adımında size yol gösterir. Size en etkili çalışma rutinlerini göstererek, hangi ek kaynakları kullanacağınızı, ne kadar malzemeyi kapsayacağınızı ve her bir kaynağı kullanmayı dilinizde hangi aşamada öğreneceğinizi anlatır. Kurslar, işleri ilginç tutmak ve her gün biraz çalışmak için yeterli zamanınız olmasını sağlamak için 10 ila 15 dakikalık küçük bölümlere ayrılır. Ayrıca kurstaki ilerlemenizi takip eden bir algoritma kullanırlar, bu nedenle inceleme konularınız özellikle ihtiyaçlarınıza göre düzenlenir. LinguaLift’e özgü olarak, aboneliğinizle tüm dillerine erişmenizi sağlar. Şu anda Japonca, Rusça ve İbranice dil kursları veriyorlar. Bu yıl Fransızca, İspanyolca ve Çince (Mandarin) kursları geliyor. Yeni bir dil öğrenmek konusunda ciddiyseniz, LinguaLift kesinlikle kontrol edilmeye değer eksiksiz bir program sunar.

3. Duolingo Yabancı Dil Uygulaması

Yabancı Dil Uygulamalası

Dualingo 23 dil ve eserlerde daha birçok dil ile dünyanın en popüler dil öğrenme uygulamalarından biridir, bu uygulama ile seviye atlayarak öğrenebileceğiniz gerçekten çok öğretici bir uygulama çevrim içi öğrenimde insanların yeni becerilerini oyun oynar gibi yarışmayı isteyecekleri, eğlenceli bir yer haline getirilmiştir. Duolingo uygulamasındaki her ders size deneyim puanları (XP) verir. Ders başına 10 XP alırsınız, ancak günde kaç ders istediğinizi seçebilirsiniz. Günlük bir ders, Düzenli iki, Ciddi üç ve Insane günde beş derstir. yardımcı olabilecek birkaç uygulama içi satın alma vardır. Duolingo’nun uygulama içi sanal kredi birimine “Lingot” denir. Toplamak kolaydır ve uygulamada hiçbir şey özellikle pahalı değildir. Bir seviyeyi tamamladığınızda Lingots elde edersiniz ve bir dersi tamamladıktan sonra gelen nispeten yeni bir hazine sandığı oyununda Lingots toplayabilirsiniz. Üç hazine sandığından birini seçmeli ve içeride kaydedilen Lingot sayısını korumalısınız – her bir sandıkta genellikle bir ila beş Lingot vardır. Uygulama içi bir reklam izlerseniz ikinci bir sandık açma seçeneğine sahip olursunuz. Lingots, uygulama içi power-ups, bonus beceri seviyeleri satın almak ve uygulamanın baykuş maskotu Duo ile eğlenceli şeyler yapmak mümkündür.

4. HelloTalk

HelloTalk

Bu uygulama konuşmayı kolaylaştırmak ve gerçek zamanlı konuşma potansiyel stresini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Öğrenciler, anadili konuşan kişiler bulabilir ve sesli ve kısa mesajlarla whatsapp benzeri bir sohbet kullanarak konuşabilirler.Kullanıcılar birbirlerinin mesajlarını, dil alış verişlerini küçük özel derslere dönüştüren yerleşik bir düzeltme aracıyla düzeltebilirler. Uygulamada, gerçekten bir şeyleri iletmek istediğinizde, ancak doğru anlamı veren cümleyi tek kelimeden yoksun kaldığınız anlardan kaçınmanıza yardımcı olacak entegre bir çeviri sistemi de vardır. En iyi konuşmalarınızı veya mesajlarınızı işaretleyebilirsiniz, böylece en sevdiğiniz ifadeler kaybolmaz ve metinden sese seçeneği, aldığınız mesajları nasıl telaffuz edeceğinizi her zaman bildiğinizden emin olursunuz

5. Mindsnacks

Mindsnacks

Mindsnacks Yabancı Dil Uygulaması oyunlaştırmayı tamamen farklı bir seviyeye taşıyor. Öğrettikleri yedi dilden her biri, sekiz veya dokuz küçük oyunla birlikte geliyor, kelime bilginizi öğrenmenize, dil bilginizi öğrenmenize, dinlemenizi pratik yapmanıza yardımcı olmak için tasarlandı. Daha sonra oyunlarda ustalaşma statüsüne ulaşmadan önce pratik veya test edilen kavramları özetleyen kısa basit dersler vardır. Mindsnacks ilerlemenizi izler, böylece her beceride yeterlilik elde etmek için ne kadar daha fazla öğrenmeye ihtiyacınız olduğunu net bir şekilde görebilirsiniz. Yine de o kadar eğlenceli bir uygulama ki, bir beceriye hakim olsanız bile geri dönmek ve pratik yapmak için daha fazla oyun oynamak hala eğlenceli!

6. Busuu

Busuu

Busuu Yabancı Dil Uygulaması 12 dilde tam kurs sunmaktadır. Uygulama ücretsizdir, ancak özelliklerin ve ders materyallerinin çoğunun kilidini açmak için ayda belirli miktarda yatırım yapmanız gerekir. Uygulama basit konuşmaları ve diyaloglarla ilgili soruları tek tek kelimeleri öğrenerek, hepsi yerel telaffuzları dinleyebileceğiniz ses içerir. Dersler, görevlere bağlı beceri ve ifadeleri öğrendiğimiz tropikal temalarda düzenlenir. Her kurs ayrıca yurt dışına çıkmadan önce temel bilgileri hızlı bir şekilde alması gerekenler için ayrı bir mini “seyahat kursu” ile birlikte geliyor – oldukça kullanışlı! Busuu’nun özel yönü, anadili konuşanları kişisel öğrenme sürecinize dahil edebilmenizdir. Busuu öğrenicileri, kendi dillerini inceleyenlerin oluşturduğu metinleri düzelterek ana dilini konuşma platformuna katkıda bulunurlar. Masaüstü sürümü, ana dili İngilizce olan kişilerle gerçek zamanlı olarak sohbet etmenizi bile sağlar. Platformu hem öğretmen olarak incelemek hem de katkıda bulunmak, öğrencileri etkinliklerine göre sıralamak için kullanılan puanları “çilek” toplamanızı sağlar. Eğer puan ve rozet bağımlısı iseniz, bu sizin için iyi bir yer!

7. Babbel

Babbel

Ücretsiz sürümdür bu yüzden ücret ödemeden bile uygulama öğrettiği 13 dilden birinde adil bir ifadeyi öğrenmenize izin verir. Her sınıf resim yardımı ile kelime adım adım öğretmeden başlar . Daha sonra kelimeler, konuşma becerilerini hızlı bir şekilde geliştirmeye yardımcı olmak için öğrencinin seviyesine göre ayarlanmış ilgili ifadelerde ve kısa diyaloglarda kullanılmaktadır. Genel başlangıç kurslarının yanı sıra Babbel’in dil bilgisi veya kelime bilgisi gibi belirli becerilerini geliştirmeye yönelik ayrı paketleri de vardır; Zaten belirli bir dilde deneyiminiz varsa ve zayıf yönlerinizin nerede olduğunu biliyorsanız, seçilen becerileri geliştirmeye odaklanabilirsiniz. Babbel’in dersleri daha sonra çevrimdışı eğitim için indirilebilir ve uygulama size günlük hatırlatmalarınızı kaçırmamak için size uygun hatırlatmalar gönderir.

8. TripLingo

TripLingo

TripLingo Yabancı Dil Uygulamalası aynı zamanda acil durum kaynağınızdır. İngilizcenizi yabancı dilde görüntüleyen dahili bir sesli çevirmene sahiptir ve gerçekten bir kelime kaybınız olduğunda, gerçek bir çevirmen bile arayabilirsiniz onun için bu uygulama sizin kurtarıcınız olur.

9. MosaLingua

MosaLingua

MosaLingua Yabancı Dil Uygulamalası , Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca da dahil olmak üzere birçok dil için tamamını kapsayan bir kaynaktır. Basit ifadelerden ve rakamlardan başlayarak standart ders programından geçmeyi seçebilir veya insanlar, zaman veya turizm gibi belirli tropikal paketlerden birini seçebilirsiniz. anında yapabileceğiniz bilginizdeki belirli boşlukları doldurmak istiyor ve gerçek yaşam durumlarını gösteren diyaloglarla öğrenmenize destek olabilirsiniz.

10. HiNative Yabancı Dil Uygulaması

HiNative

HiNative,bir değişim ortağı arama veya bir sohbet planlama zahmetine girmeden anadili konuşmacılarla iletişime geçmenin avantajlarından faydalanırsınız.Temel temel, anadili konuşmacıların birbirleriyle çok az dil mücadelelerini çözmelerine yardımcı olmak için öğrencilerle bir araya getirmektir. Buna ek olarak, anadiliniz hakkında sahip olduğunuz bilgilerin peşinde olduğunu ve çok çaba harcamadan diğer öğrencilere yardımcı olabileceğinizi fark etmenize izin vererek bir güven artışı elde edersiniz. Bir başka harika nokta: soruları cevaplayabilen sadece anadili değil, aynı zamanda diğer öğrenciler. Sizinle aynı mücadelelerden geçenler, onlara bir öğrenci olarak nasıl yaklaşılacağına dair daha iyi bir fikre sahip olabilirsiniz!

Bu yazımızda sizler için en iyi mobil dil uygulamalarını anlatmaya çalıştık. Yazıya yapacağınız yorumlarla bize destek olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu