Mobil

Realme Alınır Mı Markanın Tarihçesi, Başarıları ve Her Şey !

Akıllı telefon dünyasına Çinli markaların da dahil olması ile birlikte pazardaki söz sahibi markaların sayısı hayli arttı. Huawei, Xiaomi, Oppo gibi markaları hayatımıza sokan bu furya Realme markasını da beraberinde getirdi. Resmi olarak Türkiye’de satış yapmaya başlayan Çin’li akıllı telefon üreticisi Realme, sunduğu özellikler ile kullanıcıları etkilemeyi başardı. Peki yüksek teknik özelliklerinin yanı sıra uygun fiyatı ile en çok tercih edilen akıllı telefonlara ev yapan Realme alınır mı?

Türkiye akıllı telefon pazarında popülaritesi her geçen gün daha da artan markaların en çok beğenilen modelleri ise giriş ve orta sınıftaki uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri oldu. Çin menşeili olmasıyla gençlerin ilgisini çeken markalar, orta sınıftaki modelleri ile orta ve üst yaş grubundakilere de hitap etmeyi başardı.

Real Me Uygun Fiyatıyla Dikkat Çekiyor

Xiaomi ve Oppo başta olmak üzere birçok markanın uygun fiyatlı ürünlerini yeni bir alt marka özelinden pazara sunması ile bu durum devam etti. Bugün Xiaomi uygun fiyatlı akıllı telefon modellerini Redmi adıyla, Oppo ise tahmin edebileceğiniz üzere Realme markası üzerinden kullanıcılarla buluşturmaya başladı.

Artan dolar kuru nedeniyle amiral gemisi cihazların yüksek fiyatlardan satışa sunulmasıysa bu markaların en büyük yardımcısı oldu. Samsung, Apple gibi markalar Çin’li üreticilerle fiyat politikası noktasında mücadele etmekte zorlanırken fiyatlarını indirmek zorunda kaldı. Sony gibi bazı markalar ise tasarım trendlerini yakalayamamasına rağmen yüksek fiyattan satışa sundukları yeni modeller nedeniyle pazardan çekilmek zorunda kaldı. ABD’li teknoloji devi Apple ise daha önce görülmemiş bir olaya imza atarak iPhone modellerinin başlangıç fiyatını 350 dolara kadar indirdi.

Realme alınır mı

Realme alınır mı ?

Realme ise akıllı telefon dünyasına üst markası Oppo’da da olduğu gibi henüz çok daha yeni katıldı. 10 yıllık bir geçmişe sahip olan marka, ilk olarak OPPO Real adıyla kullanıcıların karşısına çıkmış ve 2018 yılında kadar alt marka olarak çalışmalarına devam etmişti. Daha sonra Oppo’dan ayrılarak ayrı bir marka haline gelen Realme’nin yönetimini ise eski Oppo başkan yardımcısı Sky Li üstlendi.

Oppo’nun da güvendiği bir isim olan Sky Li, Realme’nin başına geçebilecek en iyi CEO’lardan bir tanesiydi. Bunun farkında olan marka, ilgili pozisyon için Sky Li’yi uygun gördü ve 2018 yılında eski başkan yardımcısının Oppo’dan istifa etmesi ile birlikte Relame’nin bir marka haline gelmesindeki sürecin ilk sinyalleri verildi.

Realme markası hayata geçirilirken gençlere yönelik, güçlü performansa sahip, şık tasarımlı ve uygun fiyatlı akıllı telefonlar çıkarmayı hedefledi. 15 Kasım 2018’de bugün de hala kullanılan yeni logosunu tanıtan marka, Haziran 2019’da resmen Avrupa pazarına girdiğini açıkladı. Markanın tarihindeki en büyük atılımlardan bir tanesi olan bu girişim, Temmuz 2019’da aralarında Çin, Hindistan, Güney Doğu Asya ve Avrupa ülkelerinin de bulunduğu 20 pazarla devam etti.

Realme her geçen gün büyümeye ve daha fazla pazarda kendisine yer bulmaya devam ederken uğradıkları bir nokta da Türkiye oldu. 16 Temmuz 2019 tarihinde Twitter hesaplarından ilk açıklamayı yapan Çin’li marka, Ocak 2020’de resmi olarak ülkemizde satışa sunuldu. Ağustos 2019 itibariyle 10 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Relame bugün hala yeni modelleri ile kullanıcıları etkilemekte ve başarısına başarı katmakta.

Realme alınır mı sorusunun cevabı ise bu satırlarda gizli, markanın yaptığı faaliyetler ve onlarca pazarda sunduğu başarılı ürünler bu sorunun cevabını en iyi şekilde vermekte. Redmi’nin en güçlü rakiplerinden Realme’nin en büyük avantajı ise Türkiye pazarında resmi olarak bulunması. Ve elbette hala Oppo ile beraber yürüdüğü bu yolda her geçen gün daha fazla kullanıcıya ev sahipliği yapması.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu