Mobil

En iyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları – Fotoğraflarınız için

Yanımızdan bir an dahi olsun ayırmadığımız akıllı telefonlarımızın kameraları her geçen gün daha da iyi bir hal almaya devam ediyor. Akıllı telefonların neredeyse profesyonel makinelere yaklaşan kamera performansları anı ölümsüzleştirmek isteyenlerin ilk tercihi haline geliyor. 108 MP gibi devasa çözünürlüklerin çok şaşırtıcı olmadığı günümüzde akıllı telefonlar yalnızca günlük kullanımda değil, profesyonel çekimlerde de tercih ediliyor. Çekimlerin ardından tek yapmanız gereken ise fotoğrafınızı düzenleyerek en iyi hale getirmek oluyor, bunun içinse en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları yardımınıza koşuyor.

Android ve iOS cihazların uygulama marketlerinde en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi fotoğraf düzenleme uygulamaları oluyor. Masaüstü bilgisayarların eskisi kadar hayati öneme sahip olmadığı günümüz teknoloji dünyasında ceplerimize taşınan uygulamalardan bir tanesi de şüphesiz bu yazımızın da konusu olan fotoğraf düzenleyiciler. Peki en iyi fotoğraf düzenleme uygulaması hangisi?

En iyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları: VSCO

Detay seviyesinin birbirinden farklı olduğu yüzbinlerce fotoğraf düzenleme uygulaması bulunurken bunlardan en çok tercih edilenlerinden bir tanesi ise VSCO oluyor. Popüler fotoğraf düzenleme uygulaması gelişmiş ayarları ile fotoğrafın her detayına müdahale etmenize imkân tanırken aynı zamanda 10 farklı hazır ayar ile birlikte geliyor. Yalnızca bir fotoğraf düzenleme uygulaması ile sınırlı kalmak istemeyen VSCO, aynı zamanda insanların çektiği fotoğrafları başka insanlar ile paylaşabileceği keşfet sekmesini de ilham dolu görseller ile süslüyor. Bu sayede En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları yazımızda kendine yer buluyor.

En iyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Uygulamanın tüm özelliklerinden faydalanmak isteyen kullanıcıların ücretli üyeliğe sahip olması gerekiyor. Yıllık 137,99 TL, aylık ise 11,50 TL ödeyerek sahip olabileceğiniz ücretli sürümün içerisinde birçok araç sizleri bekliyor. Pek çok rakibinden sıyrılarak ön plana çıkmayı başaran uygulamanın sunduğu özellikler değerlendirildiğinde ücretli üyeliğin mantıklı bir seçenek olduğunu söylemek mümkün.

En iyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları: Snapseed

Mobil cihazlarda en çok tercih edilen fotoğraf düzenleme uygulamalarından bir tanesi de Snapseed oluyor. ABD’li teknoloji devi Google’ın geliştirmiş olduğu Snapseed, bugüne kadar masaüstü bilgisayarlarda gerçekleştirdiğiniz profesyonel düzenlemeleri mobil platforma taşımayı amaçlıyor.

En iyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Profesyonel fotoğraf makineleri ile çekilebilen ham görüntü formatı RAW dosyalarını açabilen uygulamada ön tanımlı ayarlar bulunurken kullanıcıların ince ayarlar yapmasına da olanak sağlanıyor. Kendi filtrelerinizi oluşturmanıza izin veren ve Play Store’da en çok beğenilen uygulamalar arasında yerini alan Snapseed, tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

PicsArt

En iyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları arasında yer alan bu uygulama, Akıllı telefon dünyasında fotoğraf düzenleme uygulaması denildiğinde akla gelen ilk uygulamalardan bir diğeri ise PicsArt oluyor. Birbirinden farklı onlarca filtreye sahip uygulamada zevkinize uygun bir filtre bulmanız mutlaka mümkün olduğu uygulamada ince ayar yapmanıza da izin veriliyor. PicsArt ile kimi zaman eğlenceli filtreler kullanabilirken kimi zaman ise nostaljik fotoğraflar oluşturmanız mümkün oluyor. Popüler GIF sitesi GIPHY ile birlikte çalışabilen uygulama, fotoğraflarınıza GIF ve benzeri eklemelerde bulunarak uygulamayı daha efektif kullanabilmenize de olanak sağlıyor. Bugün birçok sosyal medya kullanıcısının aktif olarak kullandığı uygulama 500 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilmiş durumda.

En iyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Bu denli gelişmiş bir uygulamanın tamamen ücretsiz olması beklenmezken artan reklamlar ve yüksek fiyatlı uygulama içi satın almalar ise kullanıcıların en çok şikâyet ettiği nokta oluyor. Reklamlarla karşı karşıya kalmak istemeyen kullanıcıların ücretli üyelik satın alması gerekirken, daha gelişmiş filtreleri deneyimlemek isteyenlerin de yine uygulamaya para ödemesi gerekiyor. Fiyatlar pek çok kişi tarafından yüksek bulunurken uygulamanın sunduğu özelliklerin bu fiyatı karşılayıp karşılamadığı ise tartışma konusu.

Adobe Photoshop Lightroom CC

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listemizin son sırasında video ve fotoğrafçılık alanında en prestijli teknoloji şirketlerinden Adobe’nin mobil platformda geliştirdiği Photoshop Lightroom CC uygulaması bulunuyor. Masaüstü bilgisayarlarda yüzbinlerce, hatta milyonlarca kişi tarafından kullanılan Adobe uygulamaları son dönemde mobil tarafta da sıkça karşımıza çıkıyor. Adobe’nin mobil platformda sunduğu en etkileyici uygulamalardan bir tanesi ise cep Lightroom’u Photoshop Lightroom CC oluyor.

Adobe Photoshop Lightroom CC

Bir fotoğrafın her detayına müdahale etmek isteyenlerin tercih etmesi gereken Photoshop Lightroom CC, en az masaüstü sürümü kadar etkili kullanılabiliyor. Parlaklık, keskinlik, renkler ve aklınıza gelebilecek her detayın kontrol edilebildiği uygulama ile en iyi fotoğrafları çıkartmak mümkün hale geliyor. Bir filtre seçerek dakikalar içerisinde fotoğrafını sosyal medyaya yüklemek isteyenlerin aksine küçük dokunuşlar ile en iyi sonuca ulaşmak isteyenlerin tercih edebileceği uygulama Android ve iOS’da ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu