Giyilebilir teknoloji

Sporda Giyilebilir Teknoloji – Sporcu Ürünleri Nelerdir ?

Futbol oynarken, fitness antrenmanları yaparken ya da ısınma yürüyüşleri sırasında giyilebilir teknoloji ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Performansınızı düzeyini belirleyerek size tavsiyeler sağlayacak cihazlar, spor sırasında iletişimde kalmana olanak sağlayan ürünler, egzersizde bireylere rahatlık sağlayan tasarımlar Sporda Giyilebilir Teknoloji ürünleridir.

Akıllı Saatler Artık Zamanın Ötesinde 

Saatler sadece zamanı göstermekle kalmaz, yeni nesil saatler ile aramaları yanıtlamak, müziği kontrolde tutmak, mesajları gözden geçirmek, mesaj bırakmak ve performansını sürekli olarak takip etmek artık mümkün oluyor. Akıllı saatler kalori bilgisi, nabız bilgisi ve vücut ısısı gibi bilgileri sizler için raporluyor.

Akıllı Bileklikler Artık Antrenörünüz

 Sporda Giyilebilir Teknoloji ürünleri kategorisinde en popüler olan ürünlerden biri de akıllı bileklikler. Tıpkı bir antrenör olarak spor sırasında sizlere destek olmak için hazırlanmış tasarımlar, el veya ayak bileğine takılabilir. Nefes alışverişlerinizi, uyku kalitenizi, günlük adımlarınızı ve duruşunuzu kontrol etme imkanı sağlayan bileklikler ile sağlıklı yaşamayı alışkanlık haline getirmek mümkün.

Sporda Giyilebilir Teknoloji : Kulaklıklar

Sporda Giyilebilir Teknoloji Ürünü olarak kulaklıklar da oldukça popüler modeller arasında yer alıyor. Kablosuz olarak tasarlanan akıllı kulaklıklar artık normal kulaklıkların dışında kulak içi modeller olarak hazırlanmaktadır. Spor sırasında rahatça hareket etmenizi sağlayan Bluetooth bağlantısı sayesinde basketbol oynarken dahi kullanabilmenize olanak sağlıyor. Kulaktan düşmeyen, hareketlerle uyumlu ve kablosuz olması sebebi ile asla kısıtlama sağlamayan ürünler, hareket ettiğiniz esnasında müzik dinlemeyi ve telefonla konuşmayı da mümkün kılıyor.

Sporda Giyilebilir Teknoloji

Sporda Giyilebilir Teknoloji Kıyafetleri

Cihazların kıyafetlere dahil edilmiş modellerini de tanımalısınız. Kısa süre içerisinde pek çok model vitrinlerde yer alacaktır. Son teknoloji olan kıyafetler, açıklamalara göre sosyal medyadan bir haber alındığı zaman hafif bir şekilde omuza dokunma hissi verdiriyor. Klima özelliği olan tişörtler yaz sıcaklığında sizleri serinletmeye bir hayli hazırken kendini temizleme özelliği olan kumaşların da çalışmalarına hız verilmiş durumda. Giyilebilir teknoloji artık dolaplarda yer edinmeye hazır hale geliyor.

Sporda Giyilebilir Teknoloji

 Akıllı Bileklikler Neden Olmasın?

Şık bir mücevher görüntüsünde olan akıllı bileklik kullanıcıların tüm isteklerini karşılayacak nitelikte. Bu nedenle sporseverler büyük ilgi gösteriyor. Henüz dünyada pek yaygınlaşmayan ancak bir çok fonksiyonu bulunan akıllı bileklikler adımları sayabiliyor, nabız ölçebiliyor ve sağlıklı yaşam için sizlere rehberlik ediyor. Akıllı bileklikleri bir akıllı telefon ile eşleştirerek kullanabilirsiniz.

Hayvanlar İçin Giyilebilir Teknoloji

Hayvanlar İçin Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Sadece insanlara yönelik değil, hayvanlar için de giyilebilir teknoloji ürünlerini piyasada bulabilirsiniz. Hayvanlara yönelik olarak tasma şeklinde takılabilir olarak piyasaya sürülen ürünler artık onları adım adım takip olanağı sağlıyor. Hayvanlarını gezdirmek amacıyla başkalarına bırakan bireyler genellikle akıllı tasmaları tercih etmektedirler. Yaklaşık olarak 5000 kilometrelik takip olanağı sağlayan ürünler tüm olumsuzluklar düşünülerek tasarlanmıştır. Dolayısıyla takip imkanı sağlarken kesinlikle tasmanın çıkması gibi bir durum oluşmuyor.

Sporda Giyilebilir Teknoloji : Gözlüklerde Yeni Teknoloji 

Sporda Giyilebilir Teknoloji Pek çoğumuz akıllı gözlüklere filmlerde dikkat etmişizdir, şimdi canlı olarak deneyimi yaşayabiliriz. VR teknolojisi barındıran gözlükler sayesinde 3 boyutlu simülasyonlar hayatımızda yer ediniyor. Kompakt tasarımlar, zengin içerikli oyunlar, filmler vb. deneyimleri artık gerçekliği yakalayarak hayatımıza sunan gözlükler giyilebilir teknoloji ürünleri kategorisinde yer alıyor.

Akıllı Ayakkabılar Sizlerle

Ayakkabılar artık Bluetooth bağlantısı sayesinde koşu hızı, koşu hareketleri ve ayak rahatlığını kontrol altında tutabilecek şekilde ünlü markalar sayesinde tasarlanıyor. Piyasada yer edinen akıllı ayakkabılar oldukça şık görünümlü oldukları kadar içerisinde barındırdığı teknoloji sayesinde de pek çok kesimden insanın ilgisini çekiyor. Akıllı telefonlar ayakkabıya yönelik olarak ortopedik özelliklerin ayarına yapmak, spor raporları almak gibi bireylere pek çok kolaylık sağlayacak konulara da el atıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu