Giyilebilir teknoloji

En iyi Bluetooth Kulaklıklar 2021 Fiyatları ve Özellikleri

Son dönemde teknoloji şirketlerinin kullanıcıların karşısına çıkardığı ürünlerden bir tanesi de Bluetooth özellikli kablosuz kulaklıklar oluyor. Oldukça rağbet gören kablosuz kulaklıklar bu alanda büyük bir arz talep ilişkisinin ortaya çıkması bu durum ise üreticilerin bu sektörde yoğunlaşarak varlık gösterme çabaları içerisine girmelerine neden oluyor. Adeta bir zincir haline gelen bu olay örgüsünde zincirin en önemli halkalarından bir tanesi de kablosuz kulaklıklar oluyor. Son dönemde kaliteli kalitesi fark etmeksizin pek çok ürün tanıtılırken bunların arasından gerçekten doğru ürünü bulmak ise biraz zaman ayırmayı gerektirebiliyor. En iyi Bluetooth Kulaklıklar 2021 listemizde yeni bir kablosuz kulaklık satın almak isteyen kişilerin tercih edebileceği modelleri her yönüyle inceliyoruz.

Yeni teknolojiler her ne kadar eskiye kıyasla daha az karşımıza çıksa da günden güne kullanıcılara sunulmaya devam ediyor. Pek çok ürünün kablosuz bağlantı standardına geçtiği son dönemde buna ayak uyduran ürün gruplarından bir tanesi de tahmin edebileceğiniz üzere kablosuz kulaklıklar oluyor. Kablo karışıklığını ortadan kaldırarak günlük hayatta çok daha rahat bir deneyim sunmayı hedefleyen kablosuz kulaklıklar pek çok kişi tarafından yoğun ilgi görüyor. Bu ilginin günden güne artması ile birlikte daha fazla üreticinin ilgisini çeken Pazar, yeni rakiplerin dahil olması ile birlikte büyümeye devam ediyor. Genellikle akıllı telefon üreticilerinin boy gösterdiği kablosuz kulaklık pazarında ses teknolojileri üzerine çalışmalar yapan şirketler ve tabi ki pazara sahte ürünler sunan kişiler bulunuyor.

Sektörün yoğun ilgi ile karşılanması beraberinde pek çok sahte ürünün de kullanıcılara sunulması ile sonuçlanıyor. Bu nedenle yeni bir kablosuz kulaklık satın almak isteyen kişilerin yalnızca fiyat/performans ürününü bulmakla yetinmeyerek sahte ürünlerden de kendisini koruması gerekiyor. Bazı kişiler kasıtlı olarak sahte ürünlere yönelse de bu ürünler ses ve malzeme kalitesi itibariyle hem duyu organlarınıza zarar verebiliyor hem de cildinizde uzun vadede çeşitli sorunlara neden olabiliyor. Bu nedenle kendinizi önemsiyorsanız AirPods benzeri sahte ürünlere yönelmek yerine aynı fiyat bandında daha kaliteli ürünleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

En iyi Bluetooth Kulaklıklar 2021

En İyi Bluetooth Kulaklıklar 2020

En iyi Bluetooth Kulaklıklar 2021 : Apple AirPods Pro

Akıllı telefon dünyasının önde gelen isimlerinden Apple, kablosuz kulaklık pazarında da AirPods modelleri ile büyük başarı yakalıyor. ABD merkezli şirket diğer pek çok sektörde olduğu gibi kaliteli ürünleri tüketiciler ile buluşturma misyonunu koruyarak bu bağlamda çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin en yeni kablosuz kulaklık modeli ise en az bir giriş seviyesi akıllı telefon kadar pahalı AirPods Pro oluyor. İlk tanıtıldığında pek çok eleştiriye maruz kalan AirPods Pro, Apple’ın diğer ürünlerinde de olduğu gibi oldukça yüksek fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Bu durum Apple cephesinde alışılagelmiş bir durum olsa da kullanıcılar hala fiyatlardan şikayetçi olmaya devam ediyor. Kablosuz kulaklığın sunduğu özellikler ve şık tasarımı ise 1500 TL’nin üzerindeki satış fiyatına rağmen AirPods Pro’nun satılmasının önüne geçemiyor.

En İyi Bluetooth Kulaklıklar 2020

Apple AirPods 2. Nesil

En çok tercih edilen kablosuz kulaklık modellerinden bir diğeri ise yine Apple markasının sahip olduğu AirPods 2. Nesil oluyor. AirPods’un güncellenmiş hali olan bu model, tasarımsal anlamda herhangi bir farklılık sunmazken yeni kablosuz şarj özelliğini beraberinde getiriyor. Bu sayede herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan şarj edebildiğiniz kablosuz kulaklıklarınız günün her saatinde kullanımınıza hazır oluyor. AirPods Pro modelinden yaklaşık %50 daha uygun fiyata sahip olan bu ürün Apple Türkiye Garantili olarak hala satın alınabiliyor.

Xiaomi Redmi Airdots

Xiaomi Redmi Airdots

2010 yılında kurulan ve 10 yıl içerisinde en büyük 5 akıllı telefon üreticisi arasına girmeyi başaran Xiaomi, kablosuz kulaklık sektöründe de yoğun ilgi görüyor. Uygun fiyatlı ürünleri ile öne çıkan Çinli üretici yüksek performanslı modelleri ile kullanıcıların gönlünü fethetmeyi başarıyor. Rakiplerinden çok daha uygun fiyata kablosuz kulaklıklar sunan Xiaomi’nin Redmi Airdots modeli ise yalnızca 100 TL’nin biraz üzerinde bir fiyat etiketi ile sunuluyor. Kendine özgü tasarımı ve fiyatına kıyasla oldukça iyi teknik özelliklere sahip cihazın malzeme kalitesi ise plastik malzemeden oluşuyor. Fiyatı göz önünde bulundurulduğunda bu durum oldukça doğal karşılansa da kimi zaman pek iyi olmayan malzeme kalitesi kullanıcıların hoşuna gitmeyebiliyor. Uygun fiyatlı bir TWS kulaklık arayanların ilk tercihlerinden birisiyse mutlaka Redmi Airdots modeli oluyor.

QCY T5

QCY T5

Ses teknolojileri alanında kendini kanıtlamış olan QCY, yeni fiyat/performans ürünleri sunmaya devam ediyor. Markanın en yeni tam kablosuz kulaklığı QCY T5, çok amaçlı kullanımı ve uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Günlük kullanımın yanı sıra bir oyun moduna da sahip kulaklıkta oyun oynamak istediğiniz durumlarda düşük gecikme süresine sahip moda geçiş yapılabiliyor. PUBG ve benzeri ses kasmak istediğiniz oyunlarda oldukça etkili olan bu özellik sayesinde düşmanlarınızın hiç şansı olmuyor. Yaklaşık 150 TL seviyelerinden satışta olan kulaklığın bilinen bazı kronik sorunları bulunuyor. Küçük hatalar sizin için önemli değilse QCY T5’in bu fiyat bandında tercih edebileceğiniz en iyi modellerden bir tanesi olduğunu belirtelim.

En İyi Bluetooth Kulaklıklar 2020

Huawei FreeBuds 3

Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin kablosuz kulaklık pazarındaki en etkili ürünlerinden bir tanesi olan FreeBuds 3, AirPods’a rakip olarak sunuluyor. Estetik kutu tasarımı ve üstün ses kalitesi ile rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi başaran kulaklık en yeni Bluetooth teknolojisi olan 5.1 sürümü ile bağlantı kuruyor. Bu sayede gecikmelerin de mümkün olduğunca en aza indirildiği FreeBuds 3 modeli kırmızı, beyaz ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile tercih edilebiliyor. 1000 TL’ye yakın bir fiyata satın alınabilen tam kablosuz kulaklık fabrikasyon hatalara karşı Huawei Türkiye garantili olarak satışa sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu