Otomobil

En Uzun Menzilli Elektrikli Araba 2021 Enerji Tüketimi ve Özellikleri

Elektrikli arabalar günümüzde en çok konuşulan araçlar arasında ilk sırada yerini alıyor. Henüz pek çok otomobil tutkunu elektrikli araç almanın mantıklı olup olmadığı konusunda kararsız kaldığı aşikar. Ancak yine de elektrikli araba almak isteyenler uzun şehirlere yolculuk yapabilmek için bu araçların menzilleri hakkında bilgi edinmek istiyorlar. En Uzun Menzilli Elektrikli Araba 2021 arayışları devam ederken aşağıdaki liste sizler için yönlendirici bir kılavuz olacaktır. En uzun menzilli elektrikli araba 2021 modelleri ve özellikleri hakkında ipuçlarını listemizden kolayca bulabilirsiniz.

En Uzun Menzilli Elektrikli Araba 2021 Modelleri

Bir elektrikli araba almaya karar verdiyseniz ve arabanızla şehirler arası yolculuk yaparken herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız; uzun menzilli elektrikli araba bulmanız gerekecek. Ailenizle bir yolculuğa çıktığınızda tatilin ve heyecanınızın yarı yolda kalmasını istemiyorsanız arabanızı satın almadan önce menzil özelliğine dikkat etmeniz size fayda sağlayacaktır. İşte tam bir aile aracı olan ve en uzun menzilli elektrikli arabalar listesi…

En Uzun Menzilli Elektrikli Araba 2021 : Tesla Model S

Tesla Model S

Elektrikli araba konusunda Tesla birçok avantajı beraberinde getiriyor. Tesla Model S uzun menziliyle dikkatleri üzerine çekiyor. 30 dakikada 300 km’lik yol gidebilecek kadar sarj dolum hızına sahip olan araçla 539 km’ye kadar yolculuk yapıyorsunuz. İstanbul’dan yola çıkan bir Tesla Model S kullanıcısı Ankara’ya, hatta İzmir’e kadar yolda kalmadan gidebilir. Dolayısıyla tam bir aile aracı olduğunu söyleyebiliriz.

Tesla Model X

En Uzun Menzilli Elektrikli Araba 2020

Düşük yakıt tüketimi ile dikkat çeken elektrikli arabalar listemizde yeni bir Tesla modelini daha sizlere önerebiliriz. Tesla Model X de son zaman en dikkat çeken ve uzun menzilli elektrikli araba unvanını kimselere kaptırmayan bir model olarak karşımıza çıkıyor. 100 kWh bataryaya sahip olan araç 475 km’lik menzili sayesinde elektrikli araba meraklılarının karşısına çıkıyor. Tesla’nın en başarılı modelleri arasında yer alan X, uzun yolculuk yapacakların dostudur, diyebiliriz.

Chevrolet Bolt EV

En Uzun Menzilli Elektrikli Araba 2020
2017 Chevrolet Bolt EV

Tesla elektrikli araba modelleri sonrasında size Chevrolet’i önerebiliriz. Bir yandan uzun menzilli, diğer yandan da küçük bir arabaya sahip olmak isteyenler için Chevrolet Bolt EV, ideal bir araç olarak gözükmektedir. Özellikle kadın sürücülerin tercih edebileceği kibar ve kullanışlı araçlar arasında yer alan bu araç 383 km’lik bir menzile sahiptir. Sadece 30 dakikalık şarjıyla bile 150 km yol kat edebileceğiniz araba yakıt cimrisi diyebileceğimiz modeldir.

Nissan Leaf

Nissan Leaf

Hızlı şarj olma imkanına sahip olan Nissan Leaf; en uzun menzilli elektrikli araba modelleri arasında yer almaktadır. 240 km’lik menzile sahip olan elektrikli arabanın batarya paketi de bulunuyor. Sahip olduğu batarya paketi 60 kWh’ye sahip olmakla beraber satın almanız halinde sizlere 500 km’lik menzil şansı sunuyor.

Hyundai İoniq Electric

En Uzun Menzilli Elektrikli Araba 2020

Yakıt cimrisi olarak nitelendirebileceğimiz araç, en uzun menzilli elektrikli araba listemizde bulunuyor. Hyundai İoniq Electric, 200 km’lki menziliyle ailecek şehirlerarası yolculuklarda size destek olabilecek nitelikte bir araba. Aracın en büyük avantajı DC şarj cihazına sahip olması. Bu şarj cihazı sayesinde 30 dakikalık bir zaman zarfında %80 arasında batarya dolumu sağlayarak yolunuza keyifle devam edebiliyorsunuz.

En Uzun Menzilli Elektrikli Araba 2021 : Renault Twizy

Renault Twizy

Evde şarj olabilen elektrikli arabalar arasında bulunan ve şarj olma kolaylığıyla herkesin ilgisini çekmeyi başaran Renault Twizy de listemizde yer alıyor. 3.5 saat gibi kısa bir sürede tam dolum sağlayabileceğiniz araç 100 km’lik menzile sahiptir. Araç 2 kişilik olduğundan dolayı daha çok bireysel kullanımlar için ya da 2 kişilik aileler için uygun bir araçtır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu