Otomobil

100.000 TL’ye kadar alınabilecek ikinci el araba tavsiyeleri

Günlük yaşamda ulaşım hayatımızdaki en önemli zaman dilimlerini meşgul etmektedir. Eğer arabamız varsa hem konforlu hem de daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamış oluruz. Bunun için ekonomik gücümüze en uygun aracı alarak işe başlayabiliriz. Her aracın kendine özgü özellikleri, maliyeti ve donanımı bulunmaktadır. Aracı ne için kullanacağımıza karar vermeliyiz. Aile, iş, seyahat gibi kıstaslara karar verdikten sonra ekonomik sıralamalara göre aracımızı belirleyebiliriz. Sizler için 100.000 TL’ye kadar alınabilecek ikinci el araba listesi hazırladık.

100.000 TL’ye Kadar Alınabilecek İkinci El Arabalar ve Fiyatları

1. ikinci el Honda Civic 1.6 i-VTEC Elegance 2007 

Honda Civic dayanıklılık ve görünüm bakımından çok fazla tercih edilen araçlardandır. Hatta öyle ki Honda’dan başka araç tercih etmeyen tutkunları vardır. Hem aile, için hem iş için kullanılabilecek düşük yakıt tüketimi özelliğiyle ekonomik diyebileceğimiz bir modeldir. Honda Civic 1.6 2007 ikinci el fiyatı yaklaşık olarak 75 bin TL civarındadır. Aracın temizliği, kilometresi, donanımı ortalama fiyatını etkilemektedir. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak kendinize en uygun olanı bularak alabilirsiniz. Arabam.com ve sahibinden.com gibi sitelerde aracın tüm modellerine kaza ve km’sine göre fiyat farkını görebilir tercihinize göre seçim yapabilirsiniz.

2. Fiat Egea 1.3 MultiJet Easy 2016

Kullandığı araçta hem konforu hem de modelinin daha yeni olmasını isteyenler için Fiat Egea oldukça sık tercih edilen bir modeldir. 2016 model olmasına rağmen fiyat anlamında yaklaşık 80 – 85 bin TL civarlarında olması ile fiyat performans bakımından gayet makul bir araçtır. Görünüm itibariyle çok şık bir dizayna sahip olması sayesinde dikkatleri üzerine çekmektedir. Fiat Egea 2016, ikinci el uygun fiyatlı araçlar konusunda alternatifler arasında ilk sıralarda kendisine yer bulan bir araçtır. Motor hacminin 1.3 olması ile yakıt konusunda oldukça tasarruflu bir modeldir. Arabam.com ve sahibinden gibi sitelerde ortalama fiyatın daha altında ve üzerinde olan modellerini görebilir tercihinizi buna göre yapabilirsiniz.

3. Renault Fluence 1.5 DCI Touch Plus 2013

Kullandığınız aracın uzun süre sorunsuz ve konforlu bir kullanım sağlamasını istiyorsanız ikinci el Renault Fluence sizlerin bu talebine cevap verebilecek nitelikte bir araçtır. Alman menşei olan Renault, modellerinde güçlü bir tasarım sağlamaktadır. Tam bir aile aracı olarak kullanılabilecek arabalardan bir tanesidir. Yakıt cimrisi diyebileceğimiz bir model olmasının yanı sıra yedek parça ve bakım konusunda ülkemizde geniş bir yelpazeye sahiptir. Hatta sık araç değiştiren biriyseniz rahatlıkla alıp satabileceğinizi de söylemek mümkündür. ikinci el Renault Fluence 1.5 2013 ikinci el fiyatı ise 80 –  85 bin TL civarlarında seyretmektedir. İkinci el araç alırken dikkat edilmesi gereken hususları göz önünde bulundurarak aracın kazası, değişeni ve boyalı aksamını kontrol ettirmek çok önemlidir. Detaylı bir ekspertiz raporu ve aracın kilometresine göre fiyatlarında değişiklikler görülebilir.

4. Opel Astra 1.6 Edition Plus 2016

Araç alırken dikkat ettiğiniz hususlar arasında bakımlı, temiz ve donanım açısından her ihtiyacınıza cevap vermesi yer alıyorsa; Opel Astra aradığınız araç olabilir. Alman menşei olan bu aracın ülkemizde satış ve kullanım açısından çok sık karşımıza çıktığını görmekteyiz. Bütün kullanıcılar tarafından sık tercih edilişi ve bu kullanıcıların sorun yaşamamalarını rehber alarak araç satın alınabilir. Motor hacmi olarak 1.6 bir motor ile çok yakmayan güçlü bir motora sahip olan Opel Astra 1.6 Edition Plus 2016 ikinci el fiyatı 85 – 90 bin TL civarlarında satılmaktadır. Sahibinden.com üzerinden aracın tüm modellerine ve detaylarına bakmanız mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu