Mobil

Facebook Hesap Dondurma ve Hesap Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Facebook Mark Zuckerberg tarafından 2003 yılında yazılmaya başlandığında amacı Columbia Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli Amerikan üniversitelerindeki öğrenciler arasındaki bağlantıyı güçlendirmekti. Facebook üniversitelerden popüler olmaya başladıkdan sonra finansman, medya gibi noktalara yoğunlaşarak sitenin bugünkü halini alması sağlandı. Halihazırda Facebook 2.3 milyar kullanıcı sayısı ile kullanıcı sayısı en fazla olan sosyal medya ünvanına sahip. Öte yandan Facebook hesap dondurma işlemi kullanıcıların en çok arama yaptığı konuların başında geliyor.

Facebook Hesap Dondurma İşlemi

Facebook ile artık ilgilenemiyor, fazla vakit geçiriyor veya kullanmak istemiyorsanız Facebook hesabını dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemin avantajı hesabı sonradan tekrar aktif ederek kaldığınız yerden devam ediyor olabilmenizdir. Facebook dondurma işlemini gerçekleştirirken izlemeniz gereken adımları sizler için hazırladık. Bu yazımızda Facebook hesabı dondurma ve hesap silme işlemlerinin en kolay şekilde nasıl yapılacağını göreceksiniz.

Facebook Hesap Silme İşlemi

Facebook hesap dondurma işlemi, yapılması uzun sürmeyen ve hesabınızın tekrar kullanılmaması için bir çözüm yoludur. Ancak, Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir. Hesabın kalıcı olarak silinmesi için başka bir işlem yapılmaktadır. Hesap silme işleminde hesabı dondurma işleminde olduğu gibi hesaba bir geri dönüş söz konusu olamayacağı için hesap silmek için kararar alırken iyi düşünmeli ve hesabın kalıcı olarak sileneceğini bilmelisiniz. Peki, Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını da yazımız ile birlikte öğrenmiş olacaksınız.

Facebook Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

1- İlk olarak Facebook sayfasınıza girin. Aşağıda gösterdiğimiz gibi bütün facebook sayfalarında aynı şekilde olan küçük simgeye tıklayın.

Facebook hesap dondurma

2 – Daha sonra resimde gösterdiğimiz gibi ayarlar yazan yazıya tıklayın.

facebook hesap dondurma

3 – Ayarlara girdikten sonra gelen ekrandan aşağıdaki resimde gösterdiğimiz facebook bilgileri yazısına tıklıyoruz.

4- Facebook bilgilerine girdikten sonra dondurma ve silme yazan kısma tıklıyoruz.

5-Dondurma ve silme kısmına girdikten sonra gelen ekrandan hesabı dondur ve hesabı dondurma işleminine devam et butonlarına sırayla tıklayarak sonraki adımda şifreyi girerek hesabı donduruyoruz.

5- Hesap silme işlemini ise aynı adımları tekrar yaparak en son kısımda hesabı kalıcı olarak sil ve hesabı dondurma işlemine devam et diyerek son işlemdeki talimatları tamamlayarak hesabı silme işlemini gerçekleştirmiş olacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu