PUBG Mobile Dünya Genelinde 1.5 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Yeni yapılan bir analize göre PUBG Mobile ve Peace Elite’in Çince versiyonunun elde ettiği gelir 1,5 milyar doları aşarak dünya çapında bir kazanç sağladı. Bunun yaklaşık yüzde 50 si Peace Elite’nin İOS versiyonundan geldi.

Yapılan analizde PUBG Mobile ve Peace Elite’in dünya çapındaki gelirinin tamamının 2019 yılına girildiğinde 1.3 milyar doları aştığı ileri sürülüyor. Fortnite üretimi oyun dünyasında daha çok ilgi görüyor olmasına rağmen, PUBG oyunda adından çok fazla söz ettirmeye devam ediyor ve başarısına her geçen gün bir yenisini ekliyor. İki popüler hayatta kalma oyunu mobil dünyasında fırtınalar estiriyor.

PUBG Mobile Ne Kadar Kazanıyor ?

Tencent Gaming yaptığı raporda PUBG Mobile yapımı bugüne kadar toplamda 1.5 milyar dolar gelir barajını aşmış durumda. Raporda PUBG Mobile ve Çin versiyonu Peace Elite dahil edildi.

Peace Elite(Çince Versiyonu) oyunundan elde edilen gelir PUBG Mobile versiyonu geçti. Ayrıca, Peace Elite ‘nin çıkış tarihi Mayıs 2019 yani PUBG Mobile’dan bir yıl sonra. Çinli oyuncular bu serideki PUBG kullanımı ile küresel pazarda en önde geldiğini gösteriyor. Şu anda Çin’deki sadece App Store ‘dan elde ettikleri gelir 614 milyon ABD Doları ve bu, şu ana kadar toplam gelirin yüzde 40 ‘ını oluşturuyor. ABD ‘li oyuncular ise 293 milyon dolarlık katkı sağlayarak 2.sırada geliyorlar. Japonya’da ise 117 milyon dolar gelir elde edildi. App Store mağazasında toplam 1.08 milyar dolar, Google Play mağazasında ise 438 milyon dolar hasılat yapılmış oldu.

2019 yılı PUBG Mobile için en çok kazandıran yıl oldu. Şüphesiz ki bunda en büyük katkıyı Çin sağladı. 2018 yılında mobil platformlarda 200 milyon dolar civarında bir gelir elde edilmişti. 2019 yılında ise 1.3 milyar dolar gelir oluştu. 2019 un sonuna kadar ise bu rakamlar değişiklikler devam edecektir.

PUBG Mobil

Yapılan analizde ek olarak İOS sürümlerinin Android sürümlerine göre çok daha fazla gelir elde ettiği de paylaşıldı. iOS sürümlerinin Android rakiplerinden daha fazla gelir elde ettiğini de paylaştı. Yalnızca App Store toplam gelirin yüzde 72’sini oluşturuken 1.08 milyar dolar kazandırdı, Google’ın Play Store’u ise yalnızca yüzde 28 ‘lik bir katkı ile 438 milyon dolar kazandı.

PUBG Mobile

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GÜNCEL BAŞLIKLAR

Google Chrome Etkinlik ve Arama Geçmişini Otomatik Silme

Google, dünya üzerinden en fazla kullanılan arama motorudur. Kullanıcılarına sunduğu hizmetleri sürekli olarak güncelliyor, yenilerini ekliyor olması bu derece başarılı bir arama...

Modeme Bağlı Cihazları Görme – Turktelekom – Superonline – TTNET

İnternet hızı konusunda yaşanan sıkıntılar tüm internet kullanıcılarının şikâyetçi olduğu bir konudur. Bu sıkıntıların yaşanmasındaki en önemli etken internet ağınıza bağlı olan...

En iyi Bluetooth Kulaklıklar 2020 Fiyatları ve Özellikleri

Son dönemde teknoloji şirketlerinin kullanıcıların karşısına çıkardığı ürünlerden bir tanesi de Bluetooth özellikli kablosuz kulaklıklar oluyor. Oldukça rağbet gören kablosuz kulaklıklar bu...

En iyi Akıllı Saatler 2020 , Spor Yapanlar için Saatler

Akıllı telefon dünyasının doyum noktasında ulaştığı son dönemde teknoloji şirketlere giyilebilir ürünlere ağırlık vermeye devam ediyor. Tam kablosuz kulaklıklar ve akıllı saatler...

BİZİ TAKİP EDİN

234BeğenenlerBeğen
423TakipçilerTakip Et
349TakipçilerTakip Et
1,503TakipçilerTakip Et