Dünyadaki En Hızlı mobil internet Ülkerleri Açıklandı

Dünyadaki mobil internet hızları ne durumda ? Akıllı telefonlar ise elimizden düşmüyor, her an her yere bağlanmak istiyoruz.

Türkiye’de bireylerin yüzde 74,4’ü internete kablosuz olarak bağlanmak için cep telefonu veya akıllı telefon kullanıyor. 

Dünyada 4G mobil bağlantısı gerçekleştiren ülkelerin başında Güney Kore yüzde 97 ile önde geliyor. Güney Kore’yi ise Japonya ve Hong Kong izliyor.

4G HIZDA ÇAĞ ATLATTI

4G bağlantısının en yüksek yükleme hızına eriştiği ülke ise 36 Mbps ile Yeni Zelanda. Yeni Zelanda’yı 33 Mbps ile Singapur ve 30 Mbps ile Romanya izliyor.

Beşinci nesil mobil ağ olarak adlandırılan 5G teknolojisinin küresel olarak 2020’lere doğru gelmesi öngörülüyor. Dördüncü nesil kablosuz telefon teknolojisi 4G’nin gelmesini sağlayarak 5G altyapısının öncüsü olacak 4.5G ile Türkiye 2016 baharında daha hızlı bir mobil internete merhaba diyecek.

Medya takip kurumu olan Ajans Press, internet hızları ve internetle ilgili yayınlanmış haber adetleri ile ilgili çalışmasının sonuçlarını açıkladı. Ajans Press, OpenSignal verilerinden aldığı bilgilere dayanarak dünyadaki mobil ağ indirme hızlarına göre ülkeleri sıraladı. Araştırma, 52.4 Mbps hızla Güney Kore’nin mobil internet indirme hızı konusunda birinci olduğunu gösteriyor.

Türkiye’deki mobil ağ indirme hızı da diğer ülkelerle beraber değerlendirildi. Türkiye, mobil indirme hızı listesinde ancak ortalarda yer bulabildi. Türkiye, 17,1 Mbps mobil ağ indirme hızı ile 36. sırada yer aldı.

mobil internet

OpenSignal’in verilerine göre Güney Kore’nin arkasında 48,2 Mbps hızla Norveç ikinci olurken, 42,5 Mbps hızla Kanada üçüncü oldu. Listenin sonunda ise 4.4 Mbps hızla Nepal, 3,1 Mbps hızla Cezayir ve 1,6 Mbps hızla Irak yer aldı.

Ajans Press aynı zamanda, mobil internet ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi ve açıkladı. Ajans Press ve ITS Medya’nın ortak çalışması geçtiğimiz yıl 162 bin 116 haberin internetle alakalı olduğunu belirledi. Bu yıl ki haberler incelendiğinde ise bu sayının 111 bin 795’e düştüğü görüldü. Çıkan haberlerden ise sadece 218 tanesinin internet hızı ile ilgili olduğu belirlendi. İnternetle ilgili yayınlanan haberlerin çoğunun 5G ile ilgili haberler olduğu ortaya çıktı.

En Hızlı mobil internet ‘e Sahip Ülkelerin Listesi

mobil internet

Dünyadaki En Hızlı İnternete Sahip Ülkeler (Geniş Bant)

mobil internet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GÜNCEL BAŞLIKLAR

Google Chrome Etkinlik ve Arama Geçmişini Otomatik Silme

Google, dünya üzerinden en fazla kullanılan arama motorudur. Kullanıcılarına sunduğu hizmetleri sürekli olarak güncelliyor, yenilerini ekliyor olması bu derece başarılı bir arama...

Modeme Bağlı Cihazları Görme – Turktelekom – Superonline – TTNET

İnternet hızı konusunda yaşanan sıkıntılar tüm internet kullanıcılarının şikâyetçi olduğu bir konudur. Bu sıkıntıların yaşanmasındaki en önemli etken internet ağınıza bağlı olan...

En iyi Bluetooth Kulaklıklar 2020 Fiyatları ve Özellikleri

Son dönemde teknoloji şirketlerinin kullanıcıların karşısına çıkardığı ürünlerden bir tanesi de Bluetooth özellikli kablosuz kulaklıklar oluyor. Oldukça rağbet gören kablosuz kulaklıklar bu...

En iyi Akıllı Saatler 2020 , Spor Yapanlar için Saatler

Akıllı telefon dünyasının doyum noktasında ulaştığı son dönemde teknoloji şirketlere giyilebilir ürünlere ağırlık vermeye devam ediyor. Tam kablosuz kulaklıklar ve akıllı saatler...

BİZİ TAKİP EDİN

234BeğenenlerBeğen
423TakipçilerTakip Et
349TakipçilerTakip Et
1,503TakipçilerTakip Et