Mobil

Askıya Alınan Twitter Hesabı Nasıl Aktif Edilir?

Yaklaşık 320 milyon kullanıcıya sahip olan Twitter en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Bilindiği üzere Twitter gibi yüksek sayıda kullanıcısı olan sosyal medya platformlarında birtakım kurallar bulunuyor. Kullanıcıların güvenliğini sağlamak ve özlük haklarını korumak için oluşturulmuş bu kurallara uymadığınız takdirdeyse hesabınız askıya alınabiliyor. Askıya alınan Twitter hesabı nasıl kurtarılır sorusunun cevabıysa hesabınızın askıya alınma sebebine göre değişiklik gösteriyor. Çünkü Twitter askıya alınan hesaplar için için farklı prosedürler uygulayabiliyor.

Twitter hesaplarının askıya alınmasının çeşitli sebepleri olsa da yaygın olarak görülen üç sebep bulunmaktadır. Bu sebepler; Spam, hesap güvenliğinin tehlikede olması ve taciz içeren Tweetler/davranışlar olmaktadır. 

1 – Twitter Hesap Doğrulama

Twitter

Askıya alınan hesabınız her zaman Twitter kurallarını ihlal ettiğiniz için hesabı engellemez. Twitter, hesap güvenliğinizin tehlikede olduğuna dair şüpheli bulguları değerlendirerek de hesabınızı askıya almış olabilir. Örneğin kısa zaman içerisinde hesabınıza çok sayıda farklı cihazla giriş yapmanız Twitter’ın hesabınızı geçici olarak askıya almasına sebep olabilir.

Bu gibi sebeplerden kaynaklanan geçici askıya alınan hesaplarınızda Twitter, hesabınıza bir sonraki girişinizde telefon numaranızı veya e-posta adresinizi isteyerek hesap doğrulama işlemini yapmanızı talep edecektir. Böyle bir durumda gerekli bilgileri girerek, telefonunuza ya da e-posta adresinize gelen iletide yer alan güvenlik şifresiyle hesabınızı kullanıma açabilirsiniz.

2 – Hesap Kilidini Kaldırma

Twitter


Hesabınıza giriş yaptığınızda hesabınızın kilitli olduğu bilgisiyle karşılaşıyorsanız bunun sebebi Twitter kullanıcılarının, hesabınızın Spam nitelikli olduğunu ya da taciz içeren davranışlar içerdiğini bildirmesi olabilir. Twitter bu gibi durumlarda üç farklı prosedür uygulamaktadır.

Eğer hesabınız ilk defa bu gibi sebepler yüzünden askıya alındıysa, Twitter size kuralları ihlal ettiğinize dair bir uyarıda bulunarak belirli bir süre Tweet atmanızın engellendiği bildirilecektir. Ancak bu işlem daha önce uygulandıysa ve ikinci kez hesabınız askıya alındıysa bu hesabınızın kalıcı olarak kullanıma kapatıldığı anlamına gelmektedir.

Askıya alınan hesabınız bu sebeplerle değil de yalnızca güvenlik sebebiyle kilitlendiyse hesap kilidini kaldırma işlemi için Twitter sizi yine hesap doğrulama sayfasına yönlendirecektir.

3 – Bir Hesabın Askıya Alınmasına veya Kilitlenmesine İtiraz Etme

Eğer hesabınız Spam nitelikli olduğu ya da taciz içeren davranışlar içerdiği sebebiyle bildirildiyse ve siz böyle bir durumun söz konusu olduğunu düşünmüyorsanız hesabınızın askıya alınmasına itiraz edebilirsiniz. Bu itirazı gerçekleştirmek için öncelikle hesabınıza giriş yapmalısınız.

Daha sonra hesabınıza giriş yaptığınız tarayıcıdan  Twitter’a İtiraz Mesaji Göndermek İçin Tıklayınız bağlantısına giderek istenilen bilgileri doldurun.

Askıya Alınan Twitter Hesabı

Twitter, itirazınızı değerlendirerek yaklaşık 72 saat içinde mail adresiniz aracılığıyla size itirazınızla ilgili bilgilendirme sağlayacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı